Informacje

Styczeń. 26. 2017r
Narada prezesów delegatury Sosnowiec

W ROD „ Staszic” w Dąbrowie Górniczej odbyła się narada prezesów naszej delegatury. Naradę prowadził - Kierownik Delegatury Zygmunt Man. Przedstawił wyniki kontroli finansowej jak i statutowej w Zarzadach ROD. Przedyskutowano plan pracy na rok 2017 oraz omówiono jakie dokumenty należy złożyć w OZ Ślaskim aby otrzymać dofinansowanie na inwestycje w Ogrodzie. Przebieg narady w Galeri.Harmonogram szkoleń dla presów i Zarządów ROD dostępny na podstronie(więcej).Program spotkania i omówione zagadnienia można przeczytać ..

Styczeń. 01, 2018
Szkolenia dla nowych Działkowców
PZD - Delegatura Sosnowiecka prowadzi szkolenia dla nowych działkowców.Szkolenie podstawowe dla osób ubiegających się o prawo do działki odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępny (Więcej). Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenia są wydawane w dniu szkolenia po okazaniu dowodu tożsamości.Szkolenia odbywająsię w ROD "Staszic" w Dabrowie G. oraz w sali szkoleń Delegatury Będzin. Kwiecień. 11, 2017
Inwestycje w Ogrodzie".
W ROD "Mickiewicza" w Dąbrowie Górniczej odbyło się szkolenie "Inwestycje w Ogrodzie" dla prezesów ogrodów Delegatury Sosnowieckiej. Dyrektor ds.Inwestycji Artur Olczyk OZ Śląskiego przedstawił formy ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z PZD, wymaganą dokumentację oraz warunki kosztorysowania i wyceny inwestycji. W roku 2017 obowiązują nowe przepisy dotyczące dokumentacji oraz sposobów dofinansowania inwestycji w ROD.Każde działanie mające na celu unowocześnienie infrastruktury Rodzinnego Ogrodu Działkowego będzie wspierane przez PZD. Zobacz w Galerii..

Delegacja Delegatury Sosnowieckiej na Krajowych Dniach Działkowca.

.
W Zabrzu w dniu 3 września 2016 roku odbyły się Krajowe Dni Działkowca.

Podczas działkowego święta w Zabrzu było wiele wspaniałych i wzruszających chwil, które na długo zapadną w naszych sercach.
Sztandar PZD Delegatury Sosnowieckiej uroczyście wnieśli Zdzisław Okuliński, Stefan Kołodziej i Jerzy Latos. Na Krajowe Dni Działkowca przygotowaliśmy piękne wieńce dożynkowe wykonane z ziół, owoców, warzyw i kwiatów z tegorocznych zbiorów.Panowała wspaniała atmosfera, a gości bawiły Zespoły Folklorystyczne, Kapela Górnicza Makoszowy oraz Grzegorz Stasiak (nauka jazdy TVN) i Grupa FEST.
Naszej delegacji z Delegatury Sosnowieckiej przewodniczył Kierownik Zygmunt Man. Delegacja liczyła 10 osób a stoisko reprezentujace nasze ogrody osobiście docenił prezes Eugeniusz Kondracki , prezes PZD Okręgu Śląskiego Józef Noski Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz pani poseł Barbara Dziuk.
Zarówno wieniec Dożynkowy wykonany przez panią Haline Szaleniec za który otrzymała dyplom jak i rekodzieło wykonane przez panią Mariole Poterę było docenione przez najwyższe władze PZD i uczestników Krajowych uroczystości. Odznaczenie Związku z okazji 35 lecia PZD otrzymał Jan Kubat z-ca Kierownika Delegatuey Sosnowieckiej za pracę na rzecz PZD. Gratulujemy !
Ogrody reprezentował Jan Potera oraz Dorota i Sławomir Woźniak. Relację z obchodów pokazała telewizja TVS. Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tej uroczystości. Galeria będzie w dalszym ciągu uzupełniana o kolejne zdjęcia.

Delegatura Sosnowiecka na Targach Sibex - Działki i Ogrody 2017 w ExpoSilesia

W dniu 21 do 23 kwietnia 2017 roku w Sosnowcu w centrum ExpoSilesia odbyły się Targi "Działki i Ogrody" na których swoje stoisko miał PZD OZ Śląski który wraz z Delegaturą Sosnowiecką był organizatorem expozycji..
Wiosna to początek sezonu działkowego, wtedy to przystepujemy do prac wiosennych na naszych działkach a Targi to okazja aby zapoznać się z ekologicznymi i nowoczesnymi uprawami,oraz trendami w urządzaniu ogrodu mażeń. Wystawcy prezentowali meble ogrodowe, narzędzia ogrodnicze, nowe odmiany roślin a taże projekty altan. Na pytania działkowców o wytyczne po przeglądzie Ogrodów oraz o inwestycjach w ROD i sposobach ich finansowania odpowiadał Kierownik Delegatury Zygmunt Man.Natomiast o nowoczesnym zarzadzaniu w ROD informacji udzielał Sławomir Woźniak a pani Halina Szaleniec udzielała wskazówek o ekologicznych uprawach, uprawie ziół oraz ich leczniczych właściwościach.Stoisko naszej Delegatury cieszyło się duzym zainterersowaniem a dzialkowcy mieli okazje na wymiane doświadczeń. Cieszy iz młodzież jest zainteresowana i pyta jak nabyc działkę gdyż chce dołączyć do PZD aby wypoczywać aktywnie i zdrowo wśród zieleni.

Działkowcy z ROD "Zagłębie" w Sosnowcu z wizytą w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach

21.Września.2019

21 września działkowcy z ROD „Zagłębie” w Sosnowcu wybrali się na wycieczkę do Pszczyny i Ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju.Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała od samego rana. Z parkingu wraz z przewodnikiem panem Tomaszem Wroną udaliśmy się pod Zamek Książęcy.Muzeum zamkowe posiada 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Podczas zwiedzania zamku oglądaliśmy wspaniale umeblowane komnaty, sypialnie, łazienki i piękne obrazy.Następnie udaliśmy się do Ogrodów Kapias. Ogrody są wielką, cudną oazą zieleni. Pięknie zagospodarowany teren dzieli się na wiele ogrodów tematycznych. Są to między innymi Ogród Zachodzącego Słońca, Zaułek Śródziemnomorski, Ogród Ciszy, Ogród Wiejski, Aleja Lipowa. Zrelaksowani w dobrych humorach wróciliśmy do domu. Zapraszamy do galerii...