Informacje

Styczeń. 26. 2017r
Narada prezesów delegatury Sosnowiec

W ROD „ Staszic” w Dąbrowie Górniczej odbyła się narada prezesów naszej delegatury. Naradę prowadził - Kierownik Delegatury Zygmunt Man. Przedstawił wyniki kontroli finansowej jak i statutowej w Zarzadach ROD. Przedyskutowano plan pracy na rok 2017 oraz omówiono jakie dokumenty należy złożyć w OZ Ślaskim aby otrzymać dofinansowanie na inwestycje w Ogrodzie. Przebieg narady w Galeri.Harmonogram szkoleń dla presów i Zarządów ROD dostępny na podstronie(więcej).Program spotkania i omówione zagadnienia można przeczytać ..

Styczeń. 01, 2018
Szkolenia dla nowych Działkowców
PZD - Delegatura Sosnowiecka prowadzi szkolenia dla nowych działkowców.Szkolenie podstawowe dla osób ubiegających się o prawo do działki odbywa się zgodnie z harmonogramem dostępny (Więcej). Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Zaświadczenia są wydawane w dniu szkolenia po okazaniu dowodu tożsamości.Szkolenia odbywająsię w ROD "Staszic" w Dabrowie G. oraz w sali szkoleń Delegatury Będzin. Kwiecień. 11, 2017
Inwestycje w Ogrodzie".
W ROD "Mickiewicza" w Dąbrowie Górniczej odbyło się szkolenie "Inwestycje w Ogrodzie" dla prezesów ogrodów Delegatury Sosnowieckiej. Dyrektor ds.Inwestycji Artur Olczyk OZ Śląskiego przedstawił formy ubiegania się o dofinansowanie inwestycji z PZD, wymaganą dokumentację oraz warunki kosztorysowania i wyceny inwestycji. W roku 2017 obowiązują nowe przepisy dotyczące dokumentacji oraz sposobów dofinansowania inwestycji w ROD.Każde działanie mające na celu unowocześnienie infrastruktury Rodzinnego Ogrodu Działkowego będzie wspierane przez PZD. Zobacz w Galerii..

Delegacja Delegatury Sosnowieckiej na Krajowych Dniach Działkowca.

.
W Zabrzu w dniu 3 września 2016 roku odbyły się Krajowe Dni Działkowca.

Podczas działkowego święta w Zabrzu było wiele wspaniałych i wzruszających chwil, które na długo zapadną w naszych sercach.
Sztandar PZD Delegatury Sosnowieckiej uroczyście wnieśli Zdzisław Okuliński, Stefan Kołodziej i Jerzy Latos. Na Krajowe Dni Działkowca przygotowaliśmy piękne wieńce dożynkowe wykonane z ziół, owoców, warzyw i kwiatów z tegorocznych zbiorów.Panowała wspaniała atmosfera, a gości bawiły Zespoły Folklorystyczne, Kapela Górnicza Makoszowy oraz Grzegorz Stasiak (nauka jazdy TVN) i Grupa FEST.
Naszej delegacji z Delegatury Sosnowieckiej przewodniczył Kierownik Zygmunt Man. Delegacja liczyła 10 osób a stoisko reprezentujace nasze ogrody osobiście docenił prezes Eugeniusz Kondracki , prezes PZD Okręgu Śląskiego Józef Noski Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz pani poseł Barbara Dziuk.
Zarówno wieniec Dożynkowy wykonany przez panią Haline Szaleniec za który otrzymała dyplom jak i rekodzieło wykonane przez panią Mariole Poterę było docenione przez najwyższe władze PZD i uczestników Krajowych uroczystości. Odznaczenie Związku z okazji 35 lecia PZD otrzymał Jan Kubat z-ca Kierownika Delegatuey Sosnowieckiej za pracę na rzecz PZD. Gratulujemy !
Ogrody reprezentował Jan Potera oraz Dorota i Sławomir Woźniak. Relację z obchodów pokazała telewizja TVS. Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z tej uroczystości. Galeria będzie w dalszym ciągu uzupełniana o kolejne zdjęcia.

Delegatura Sosnowiecka na Targach Sibex - Działki i Ogrody 2017 w ExpoSilesia

W dniu 21 do 23 kwietnia 2017 roku w Sosnowcu w centrum ExpoSilesia odbyły się Targi "Działki i Ogrody" na których swoje stoisko miał PZD OZ Śląski który wraz z Delegaturą Sosnowiecką był organizatorem expozycji..
Wiosna to początek sezonu działkowego, wtedy to przystepujemy do prac wiosennych na naszych działkach a Targi to okazja aby zapoznać się z ekologicznymi i nowoczesnymi uprawami,oraz trendami w urządzaniu ogrodu mażeń. Wystawcy prezentowali meble ogrodowe, narzędzia ogrodnicze, nowe odmiany roślin a taże projekty altan. Na pytania działkowców o wytyczne po przeglądzie Ogrodów oraz o inwestycjach w ROD i sposobach ich finansowania odpowiadał Kierownik Delegatury Zygmunt Man.Natomiast o nowoczesnym zarzadzaniu w ROD informacji udzielał Sławomir Woźniak a pani Halina Szaleniec udzielała wskazówek o ekologicznych uprawach, uprawie ziół oraz ich leczniczych właściwościach.Stoisko naszej Delegatury cieszyło się duzym zainterersowaniem a dzialkowcy mieli okazje na wymiane doświadczeń. Cieszy iz młodzież jest zainteresowana i pyta jak nabyc działkę gdyż chce dołączyć do PZD aby wypoczywać aktywnie i zdrowo wśród zieleni.

Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza na Dożynkach 2016 Delegatury Sosnowieckiej

"Kto na działce pracuje ten na Dożynkach Świętuje".
W dniu 1 października 2016 roku w Domu Działkowca W ogrodzie A. Mickiewicza odbyły się dożynki organizowane przez Delegaturę Sosnowiecką. Uroczystość otworzył Kierownik Delegatury Zygmunt Man i przedstawił dorobek 35 lat PZD. Głos nastepnie zabrał Prezydent Dąbrowy Górniczej i w ciepłych słowach ocenił prace dzialkowców oraz zmieniajace się ogrody w piękne oazy zieleni. Vi-ce Prezes OZ Śląskiego PZD pan Jan Radoła odniusł się do kontroli w ogrodach a także zadaniach na kolejne lata dla naszego związku. Kolejnym punktem była zabawa w której uczestniczyli prezesi i działkowcy naszej delegatury.Zapraszam do galerii