Przedszkolaki szukają wiosny w ROD "Zagórze" ogród - Kamienna .

kwiecień.02.2019
  

Dzieci z przedszkola osiedla "Mydlie" w Dąbrowie Górniczej odwiedziły ogród ROD "Kamienna". Wiosna to czas budzenia sie przyrody po okresie zimowym. Dzieci były bardzo ciekawe pierwszych oznak wiosny a oprowadzał po ogrodzie Sławomir Woźniak członek zarzadu. Dzieci zobaczyły kwitnące krokusy przebiśniegi, kwitnące krzewy i drzewa. Piękny śpiew ptaków umilał czas a budki lęgowe były nie lada ciekawostką. Dzieci już zapowiedziały wizytę zarówno latem jak i jesienią kiedy będą już owoce i warzywa aby pokosztować upraw ekologicznych..... Zapraszamy !

Walne Zebrania i Konferencje Delegatów w PZD - Delegatura Sosnowiec

marzec.12.2019
  
width=

W Delegaturze Sosnowieckiej rozpoczyły się Walne Zebrania oraz Konferencje Delegatów działkowców na wszystkich ogrodach należących do PZD. Zarządy przedstawiają sprawozdania merytoryczne jak i finansowe ze swojej działalności w roku 2018. Działkowcy podejmują uchwały o inwestycjach w ogrodach, finansowaniu a Zarządy przedstawiają plan pracy na rok 2019. Z Delegatury Sosnowieckiej w zebraniach biorą udział obsługujący zebrania przedstawiciele OZ Śląskiego oraz naszej Delegatury. Przedstawiciele PZD obsługujący zebrania posiadają wiedzę i doświadczenie którym się dzielą z działkowcami i udzielaja odpowiedzi na trudne acz konstruktywne pytania. Kierownik Delegatury Zygmunt Man, Halina Szaleniec, Jerzy Latos, Sławomir Woźniak, Stefan Kołodziej, Jan Kubat, Zdzisław Okuliński czuwają aby podejmowane przez Delegatów Uchwały były zgodne ze Statutem PZD a także literą prawa. Podczas zebrań były tez miłe akcenty, Prezesi Ogrodów docenili działkowców za prace na rzecz PZD a Kierownik Delegatury wręczał okolicznościowe dyplomy. Zapraszamy do galerii...

Jedziemy na Rodos, czyli działka jest modna

Lipiec.12, 2016

Turcja i Egipt nie, bo niebezpiecznie. W Chorwacji drogo, pogoda w Łebie niepewna, no i daleko. Wraca moda na odpoczynek blisko domu, najlepiej na własnej działce. Grill z sąsiadami, wspólne większe pikniki. Bo najważniejsza jest rekreacja, a nie jak kiedyś, hodowanie marchewki. Jednak wcale nie jest łatwo kupić działkę w Rodzinnych Ogródkach Działkowych. A i ceny potrafią zaskoczyć. Bo działki to teraz coraz obiekt pożądania. M.in. z uwagi na to, że działek nie przybywa. Są produktem wręcz ekskluzywnym, mimo że ich posiadanie to także obowiązek i ciężka praca. Cały artykuł autorstwa Magdaleny Mikrut-Majeranek i Magdaleny Nowackiej-Goik pt. "Jedziemy na Rodos, czyli działka jest modna".