OZ Śląski- Okręgowe Dni Działkowca w Chorzowie.

Sierpień.29.201

W czwartek 29 sierpnia 2019r w Miejskim Domu Kultury ‘’ Batory ‘’ w Chorzowie odbyły się obchody Okręgowego Dnia Działkowca. Otwarcia dokonał Prezes Okręgu Śląskiego Pan Józef Noski przywitał działkowców i przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: Wiceprezydent Zabrza Pan Krzysztof Lewandowski, Wiceprezydent Katowic Pan Mariusz Skiba, Zastępca burmistrza Pyskowic Pan Bartosz Straszak, Poseł na Sejm Pan Wojciech Król, Poseł na Sejm Pan Marek Wójcik.Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie najwyższych odznaczeń Polskiego Związku Działkowców za zasługi dla PZD,następnie wręczono a Prezesi ogrodu odebrali puchary jubileuszowe dla ROD obchodzące jubileusze powstania ogrodów. W konkursie ‘’Wzorowa Działka 2019’’ laureatem została działka nr 13 użytkowana przez Zdzisławę i Jerzego Wesołowskich z ROD Ratownik w Zabrzu z naszej Delegatury WZOROWA Działka to - działka z ogrodu "Wypoczynek" w Będzinie państwa Krystyny i Stanisława Celuch. Na zakończenie odbyła się część artystyczna występ Claudii i Kasi Chwołka.Zapraszamy do Galerii .

Szkolenie z obsługi programu DGCS PZD SYSTEM

Listopad.10.2017

W dniach 7-8.11.2017 roku w Katowicach odbyło się szkolenie z zakresu obsługi programu ROD DGCS SYSTEM.
Program to krok w przyszłość i zmiana zgodna z postępującą komputeryzacją i duchem czasu. W momencie kiedy ilość dokumentów i spraw do prowadzenia w zarządach ogrodów stale rośnie program to dobre, nowoczesne i pożyteczne narzędzie, by prawidłowo te sprawy prowadzić.Z delegatury w Będzinie w szkoleniu wzieła udział pani Jadwiga Maca ksiegowa OFK. Głównym celem szkolenia było testowanie programu, w pierwszym dniu szkolenia omawiany był moduł ogrody działkowe oraz moduł magazyn, natomiast w drugim moduł środki trwałe, finansowo- księgowy oraz moduł kadrowo-płacowy.Program ten dedykowany jest dla Zarządów ROD, posiada nowoczesne rozwiązania pozwalające na sprawne prowadzenie ewidencji obejmujących wszelkie dane niezbędne do prawidłowego zarządzania i funkcjonowania ROD...

Bytom 2017.Jubileusz 120-lecia ruchu działkowego w Polsce

Wrzesień.16.2017

W Bytomiu odbyłyły się uroczyste obchody 120-lecia ruchu działkowego w Polsce, w których uczestniczył Prezes PZD Eugeniusz Kondracki.Jako początek ruchu ogrodnictwa działkowego uważa się założenie w Grudziądzu ogrodu w 1897 roku o wdzięcznej nazwie 'Kąpiele słoneczne".Ogród istnieje do dzisiaj. W uroczystości uczestniczyło też. ok. 900 działkowców z całej Polski.Delegaturę Sosnowiecką reprezentowała delegacja pod przewodnictwem kierownika Delegatury Zygmunta Mana.Polski Związek Działkowców do wspólnego świętowania zaprosił również wielu znamienitych gości - przedstawicieli władz krajowych i lokalnych, parlamentarzystów oraz polityków wszystkich ugrupowań.Jubileuszowe obchody rozpoczeły się o godz. 11 honorową salwą armatnią, którą wystrzeliło Bractwo Kurkowe. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej odbyła się uroczysta gala sztandarowa, a następnie zebrani odśpiewali hymn państwowy i związkowy..Życzenia satysfakcji z pracy i wypoczynku na działce złozył pan Józef Noski prezes OZ Śląskiego.Uroczystości zakończyła wspólna biesiada której towarzyszył Zespół "Śląsk".